Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Грабарівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 20088868) був реорганізований і увійшов до складу Студенянської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села

МОЄ СЕЛО, ДЛЯ МЕНЕ ТИ ЄДИНЕ.

Весною вражають сліпучі сонячні ранки, які грають всіма кольорами веселки, метушаться односельці, які розпочинають весняно-польові роботи.

Влітку чарує шелест трав і колосся, шум дерев, пташиний спів, прохолодний туманковий подих ставків, стоять верби, опушені зелененьким листям, красуються в траві ромашки, синіють дзвіночки, розливаються пахощі чебрецю, материнки, шипшини.

Осінь радує щедрими врожаями, яскравими розмаїттями трав, свіжістю осінніх дощів, лагідною порою бабиного літа, а ще - дзвінкими піснями на гучних весіллях.

Зима перетворює нашу місцевість на дивовижне снігове королівство, де дерева вкриті сріблястим інеєм, а поля - пухнастими білими ковдрами, де лунає веселий спів колядників та щедрувальників, де вирують зимові розваги дітлахів.

Говорячи про село, не можна не згадати його історію.

Історія села починається з ХУІІ століття, коли посилилось феодально-кріпосне право і гноблення селян. Перші втікачі, шукаючи кращого життя і волі, почали заселяти цю місцевість.

За розповідями старожилів приблизно 1870 року чотири брати викупились із кріпацтва і перейшли з Ямпільського району на вільні землі, поселились в цьому яру біля річки. Заробляли на хліб тим, що возили на возах - “грабарках”. Так їх і називали - “грабарі”. Від цього слова і походить прізвище Грабарівський і назва села Грабарівка.

Грабарівська сільська рада існувала в 30-50 роки. Був період, коли наше село відносилось до Кам’янського району Молдавії. Довгий час село відносилось до Трибусівської сільської ради. З вересня 1989 року утворена і працює Грабарівська сільська рада. До складу сільської ради входить два села: Грабарівка та Верхня Слобідка. Головою сільської ради обрано Грабарівського Івана Дмитровича. В березні 1990 року головою сільської ради обрано Тернавську Валентину Гаврилівну. З жовтня місяця 2015 року і по теперішній час головою села працює Казновська Тетяна Василівна.

На території села в 1929 році було організовано два колгоспи: ім. Молотова та ім. Ткаченка, в с. В.Слобідка - ім. Будьонного. В 1950 році всі три колгоспи буди об’єднані в колгосп ім. Леніна.

Головами колгоспу були: Грабарівський Іван Антонович, Струтинський Михайло Кирилович, Бойко Іван Васильович, Кічмаренко Петро Миколайович, Грабарівський Іван Дмитрович, Бєлінський Василь Антонович, Тернавська Валентина Гаврилівна, Вакар Віктор Сафронович, Роговський Анатолій Іванович.

В часи реорганізації утворено ПСП “Нива”, пізніше СВК “Нива”, в 2000 році - СТОВ “Нива”. Потім місцеве господарство перейшло до ТОВ “Трубник”, яким керувала Кічмаренко Наталія Вікторівна. В  2012 році місцеве господарство перейшло в ТОВ’’ Чарівна Нива’’ де директором  являється Мельник Борис Васильович . На території сільської ради функціонують: 1 фельдшерський пункт, дитячий садок, сільський клуб, бібліотека, спортзал, відділення зв’язку та дві торгові точки.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *